Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2010-09-13 15:36:18

Spotkali się po latach

W 60. urodziny THM-u

Od piątku do niedzieli trwał II Zjazd Absolwentów Technikum Hutniczo - Mechanicznego. W oficjalnych i półoficjalnych uroczystościach uczestniczyło ponad 200 byłych uczniów, którzy wspólnie postanowili uczcić 60. urodziny szkoły.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Zjazd rozpoczął się w piątek od koleżeńskiego spotkania w ogródku piwnym. Oficjalne otwarcie imprezy nastąpiło w sobotę. W odnowionej auli ZS nr 3 zgromadziło się prawie 300 osób. Byli wśród nich zaproszeni goście, m.in. starosta ostrowiecki Waldemar Marek Paluch (w podwójnej roli - gospodarza i byłego ucznia), przewodniczący Rady Miasta - Mirosław Zgadzajski, naczelnik Wydziału Edukacji starostwa powiatowego - Maciej Kuszewski, obecni i emerytowani nauczyciele, dyrektorzy oraz przede wszystkim absolwenci, z których niejeden może poszczycić się dziś znamienitym stanowiskiem. Jak na spotkanie po latach przystało, po oficjalnym powitaniu wszystkich zgromadzonych przyszedł czas na wspomnienia.

- Nigdy nie myślałem, że będę miał okazję tutaj, w tej sali, którą pamiętam najlepiej z matury, stanąć i wszystkim moim wychowawcom, profesorom powiedzieć z całego serca "dziękuję", za Waszą misję, za to, że z sukcesem i na odpowiednim poziomie przekazaliście mi ogrom wiedzy, którą tutaj w szkole zdobyłem - podkreślił dowódca Sił Powietrznych gen. broni pil. Lecha Majewski. - Skończyć THM łatwo nie było. Pamiętam jak dziś, kiedy kończyłem zajęcia o godz. 15.40 i zmęczony wracałem do domu, ale z perspektywy wielu lat mogę powiedzieć, że warto było się uczyć. Skończenie tego technikum dawało "przepustkę", otwierało okno na świat. I tak było w moim przypadku. Kończyłem różne uczelnie w kraju i za granicą, ale zawsze sercem byłem w moim technikum i zawsze miałem nadzieję, że tu wrócę. No i udało się.

Na pamiątkę ponownej wizyty w murach szkoły gen. Majewski złożył na ręce dyrektora ZS nr 3, Czesława Golisa statuetkę lotnika.

- Jestem bardzo wzruszony, że po prawie 29 latach, bo tyle trwały dla mnie "wakacje", mogę spotkać w murach mojego technikum ludzi, których wspominam z wielkim szacunkiem - przyznał płk dr inż. Krzysztof Orłowski, prodziekan Wydziału Mechanicznego Wojskowej Akademii Technicznej. - Absolwentów THM spotykam w różnych miejscach, zarówno w kraju, jak i za granicą, pełnią oni wysokie stanowiska, uprawiają różne zawody, ale zawsze przy takim spotkaniu i uświadomieniu sobie, że kończyliśmy THM, odczuwamy specyficzną więź. Zaczynamy wspominać nauczycieli, stare, dobre czasy. Ta więź powoduje, że pomagamy sobie, wspieramy się wzajemnie w różnych sytuacjach życiowych.

W oficjalnej części spotkania wręczono również kwiaty najstarszym, obecnym na sali nauczycielom THM oraz uhonorowano najstarsze roczniki absolwentów symbolicznym certyfikatem. Nie zabrakło także podziękowań i upominków dla wszystkich zaangażowanych w termomodernizację szkoły.

- Od ostatniego razu, kiedy na tej sali spotkaliśmy się w tak licznym gronie, wiele się zmieniło. Szkoła w ostatnich miesiącach wypiękniała i została znacząco zmodernizowana. Stało się to za sprawą naszych starań i dużej życzliwości zarządu i władz powiatu - podkreślił dyrektor ZS nr 3, Czesław Golis. - Mimo wielu zmian szkoła, jak pewnie poczuliście, zachowała swój klimat.

Jednak klimat to przede wszystkim ludzie. To oni sprawili, że duch minionych lat unosił się również w hotelu "Gromada", gdzie absolwenci bawili się na "Balu Wspomnień".

W ostatnim dniu spotkania po latach absolwenci ponownie zgromadzili się w szkolnej auli, by podsumować zjazd. Zgodnie z uchwałą końcową postanowili przygotować się do uroczystości związanych z przypadającą w 2012 r. 90. rocznicą utworzenia pierwszej szkoły w strukturach obecnego ZS nr 3 i przyczynić się do nadania szkole imienia i sztandaru.

Z okazji zjazdu ukazał się także suplement obejmujący najnowszą historię szkoły za lata 2000 -2010.

/K. Fałdrowicz /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 14563 razy,
ostatnio: 2019-03-21 14:30:33

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
2010-10-05 21:17:00 ~Gość
DLACZEGO PANI REDAKTOR WYPISUJE TAKIE NIESTWORZONE RZECZY?
OD KIEDY TO ABSOLWENTEM THM-u JEST STAROSTA WALDEMAR MAREK PALUCH???
  Redakcja nie odpowiada za treść wypowiedzi.
<<<   v   >>>  

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 168       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij